60 üzerinde beden prosesi vardır. Seans sırasında hangilerinin uygulanacağı uygulayan kişinin, danışanın bedenine enerjetik olarak bağlanması ile algılanır ve bedenin gereksinimi olan beden çalışması  yapılır.

   Bedendeki birçok sorun için farklı beden prosesleri vardır. Uygulanacak seans sayısı danışanın beden gereksinimine ve yaşadığı soruna bağlıdır.

Beden proseslerinden birkaçı şunlardır;

HÜCRESEL HAFIZA:  Eski yada yeni fiziksel travmalar, ameliyatlar gibi hasarlı dokuların etkisini geri çevirmek için ilgili bölge üzerine elle yapılan bir uygulamadır.Travmanın hücredeki kilidini açar ve darbenin hafızasını silerek, travma öncesine geri döndürür.

MTVSS: Access beden proseslerinin içinde en çok kullanılan ve etkisi güçlü olan proseslerden birisidir.Bedenin hemen hemen her tür işlevsel bozukluğunda kullanılan aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendiren tüm beden üstünde elle yapılan bir uygulamadır.İleri fazda ki kanser dahil bir çok hastalıkların bile tamamıyla iyileştiği ile ilgili bir çok geri bildirimde bulunulmuştur.Beden bu prosesle en az 20 uygulamadan sonra orijinal tasarlandığı halinde geri döner. Binlerce farklı şekilde kullanılabilir ve her seferinde farklı olasılıklar yaratır.

ANAFİLAKTİK ŞOK VE GEVŞEMENİN DÖRDÜLÜ : İki ayrı proses gibi ancak birlikte tek proseste kullanılır ve sınıf açarken tek proses olarak sayılır, hem birlikte hem ayrı ayrı da çalıştırılabilir.Fazla çalışmaktan ya da yoğun kaslardan oluşan ağrılı bölgeye elle yapılan pratik uygulamadır. Kramplarda yada safra kesesi sorunlarında da kullanılabilir.Ayrıca Anaflaktik şok yaşayan kişilerin bu durumunu değiştirebilir. Bazen yargılama yada başkalarının dayattığı bakış açıları nedeniyle de beden şoka girebilir.Bu durumda da işe yarar. Beden yada seslerini çok çalıştıran dansçılar, şarkıcılar, sporcular, aşırı çalıştırılan hayvanlarda da kullanılabilir.

EKSİ BİR’İN KARE KÖKÜ: Soğuk algınlığı ve nezleyi birkaç saatte elimine eder ve bütün Bağışıklık sistemini güçlendirerek bir daha bu realitenin normal hastalıkları olarak kabul edilen şeylerin dinamik biçimde üstesinden gelmesine ve böylece tekrar hastalanmama eğiliminde olmanıza izin veren pratik bir uygulamadır. Ayrıca uykusuzluk, kireçlenme, epilepsi gibi durumlarda kullanılabilir.

LENF BEZLERİ UYUMSUZLUK VE TUTARSIZLIKLARI: Lenf bezleri ve salgı bezleri sistemi içinde yer alan her tür durumda, öncelikle işitme, kulaklar ve sinüs tıkanma da işe yarayacak bir uygulamadır.Varis, gut hastalığı gibi durumlarda da etkili olduğu geri bildirilmiştir.

ÜÇE KATLANMIŞ SIRALAMA SİSTEMLERİ: Hem fiziksel hem de duygusal travmaları çözer. Özellikle bir konuya takılı kalınmışsa, sürekli geriye dönüp duruluyorsa bunu bitirir.(Kaza anı şoku, ölümle kayıp, büyük duygusal travmalar gibi, aşk acısı, vs). Hem beden üstünde elle uygulama yapılabilirken hem de sözel olarak kullanılabilir,hatta Bars esnasında da çalıştırılabilir. Gerçekten çok etkili olan önerdiğim ve en çok kullandığım proseslerden birisidir. Ayrıca kemik eğriliği, osteoporoz, skolyoz, titreme, parkinson gibi durumlarda da kullanılır.

DEVRE SİSTEMİ: Bedenleri bir çeşit travma nedeniyle zarar gören, acı çeken insanlarda ve hayvanlarda işe yaramaktadır.Bu uygulama fiziksel olarak bedene uyumlanmış ve aynı zamanda diğer boyutlar, realiteler ve belki de beden tipleri boyunca yer alan sinirsel, sinaptik tepki sistemleriyle bağlantılı olarak çalışmaları için yapılmaktadır. Ameliyat yada kesik olan bir yer, içindeki devreyi de keser, bu proses onu iyileştirir.Nöbet geçirmekte olan insanlarda da işe yarar. Hem beden üzerine elle uygulanabilir hem de barlarla beraber çalıştırılabilir.OTİZM, ADD, ADHD ve OCD gibi durumlarda barsları çalıştırırken bu prosesi ve Üçe katlanmış sıralama sistemleri birlikte çalıştırıldığında çok daha derine inen etki elde edilir.O nedenle bu prosesle 10 numaralı prosesin birlikte aynı günde alınmasını tavsiye ederim. Bars esnasında bu iki beden prosesi sözel olarak ilave edilebiliyor.

KARŞIT BOYUTLULUK: Diğer boyutların bedeninize bir bakış açısı vermesi ve bunun bedeninizi orada olduğu kadar burada da etkilemesidir. Başka bir gerçeklikte bedeniniz hastaysa bu hastalık burada ki bedende de karşılığını bulacak ve aynısını yaratacaktır. Bu proses hem burada hem diğer boyutlardaki konuları çözmüş olur. Özellikle boyun veya bel ağrısı çeken insanlar (özellikle değişimli ağrıyorsa) bu uygulama için en önemli adaylardır. Çok fazla hareket zorluğu ve sertlik yaratan pek çok kısıtlamada da kullanılabilir.